קשובים לצורך שלך

מסגרות דיור לאנשים על הרצף האוטיזם

מסגרות דיור שונות לאנשים מ Pdd –> ASD

יש לנו מספר מסגרות שונות עם יכולות שונות לטפל במיקרים שונים על הרצף, החל מאספרגר שצריכים מסגרת תומכת וכלה בילדים עם בעית תקשורת מהותית. ילדים מתבגרים ובוגרים מגיל 12 ומעלה , יש אפשרות לצעירים יותר אך זהו הליך אחר, תתיעצו איתנו. אנחנו כאן בשביל זה, תדעו שאתם זכאים לקבל ממשרד הרווחה והביטחון החברתי מינהל המוגבלויות, שירותי דיור. שירותים מסוגים שונים וממסגרות שונות. אנו עוזרים להורים שמתלבטים ולא יודעים מה הם צריכים או רוצים וגם איך להגיע לרשות הנכונה ולבקש ממנה את הדבר הנכון.

הניסיון הרב שפיתחנו עם השנים, הידע שיש לנו לא יסולא מפז. את ואתה מוזמנים לדבר איתנו.

ישנם מספר סוגי דיור 

 • א. בית עם השגחה פסכיאטרית
 • ב. בית כוללני 24 שעות עם תעסוקה ימית
 • ג. בית להשתלבות בקהילה
 • ד. דירה בקהילה לבעלי תיפקוד עצמאי

התהליך לקבלת אישורים אורך זמן וכדאי להתחיל בו בהקדם האפשרי כדי לקבל את ההכרה ממשרד הרווחה, לקבל מהמחלקה לשירותים חברתיים הפניה לסידור חוץ מוסדי, לעבור ישיבה של ועדת ההחלטה במחלקה לשירותים חברתיים ( אם הילד מתחת ל 18), בדיקה מטעם מסגרת הדיור המיועדת עם תצפיות בבית הילד, ועדת קבלה של המסגרת. ולעיתים צריך להמתין עד השלמת מכרז.

שלבי ההליך של ההכרה לילדים מתבגרים ובוגרים על הרצף האוטיסטי הם

 1. איבחון
 2. דוח רפואי
 3. דוח חינוכי תיפקודי
 4. דוח סוציאלי
 5. צילום של ת״ז
 6. אם מעל 18 צו מינו אפוטרופוס

ההכרה מתחלקת לשתים ( מאז 2019 ) 

מתחת לגיל 18 

מעל גיל 18

השירותים הינם

 • מעון יום 
 • דיור הוסטל
 • שירותים בקהילה
 • התנדבות ושירות לאומי

זוהי הודעת המינהל לגבי הסדרת המדיניות של ילדים על הרצף

מדיניות בית עדן למגורים של חוסים ואנשים שנמצאים על הרצף

בית עדן מעודד הורים לבחור מסגרות לילדיהם, מסגרות אשר יקלו על חיי הילד וגם על ההורה. שיכון מחוץ לבית בקבוצת השוים לו ביחד עם השגחה מתאימה, פסיכולוגית עו״ס פיזיו מרפאות בעיסוק וכל הנדרש תחת קורת גג אחד שבה הוא גם מתגורר מאפשרת לאיכות החיים של השוהה לעלות וגם לאפשר לבני המשפחה יותר פנאי ושיגרה.

אנו מאפשרים פתרונות רבים לקשת רחבה של אתגרים ועל בסיס רמות תיפקוד ותקשורת שונות, בזכות העובדה שיש לנו מספר רב של מסגרות והוסטלים תואמים.

מי זכאי למסגרת איזה מסגרת נכונה לילדיכם או לבן המשפחה שלכם, אנו נשמח שתפנו אלינו הנהלת בית עדן כדי שנוכל לעזור לכם ולסיע לכם לקבל את מירב המידע וגם עזרה בתהליך הזכאות.

מטרות הדיור חוץ ביתי לאוטיסטים שלנו

 1. לעורר את המעורבות שלהם בקהילה.

יש לילדיכם הרבה מה להציע, הקהילה יכולה להרויח מללמוד לקבל אותו ולהבין את אתגרי התקשורת שלו, לחלק מהחוסים שלנו יש יכולות של נגינה או מטמטיקה או ביצוע רוטינות חוזרות ונישנות ללא התעיפות והקהילה לומדת להעריך את המשאבים הללו.

 1. ניהול שיגרת חיים וחינוך לעצמאות ככל הניתן

הכנת מזון, כביסה , ניקיון, סדר ואירגון, קניות ואף קשרים אישיים. כל הדברים הללו אפשריים הרבה יותר במקומות שבהם המסגרת היא חוץ ביתית

המסע הזה הוא מסע נפלא אשר מלמד את החוסה ערך עצמי ומלמד גם את בני משפחתו כי יש לו יכולות וצרכים שונים שהוא יכול לנהל בפני עצמו ללא עזרת ההורים העוטפים.

המטרה שלנו היא לאפשר לחוסים על הרצף האוטיסטי להתפתח ולגדול ברמה האישית אבל גם כחלק מקהילה פנימית בתוך ההוסטל וכחלק מקהילה חיצונית יצרנית עצמאית.

דילוג לתוכן